o nas

podstawa-cel-1024x576

Wytwórnia Broni Jacek Popiński to jeden z najprężniej rozwijających się podmiotów prywatnych polskiego sektora zbrojeniowego. Niewielki zakład ślusarski i kuźnia broni starodawnej przez lata przeobraziły się w wysoce zaawansowany zakład produkcyjny.

Po uzyskaniu koncesji firma zaczęła rozwijać kooperację przemysłową z innymi przedsiębiorstwami z branży. Cenne doświadczenie oraz olbrzymie inwestycje poniesione na rzecz rozwoju zakładu umożliwiły ukierunkowanie profilu działalności na konkretny wyrób.

Obecnie WBP specjalizuje się w produkcji broni palnej, w szczególności karabinków 7,62x39mm oraz 5,56x45mm/.223 Rem. w wersjach na rynek cywilny i wojskowy.​ 

Posiadamy nowoczesny park maszynowy do obróbki metalu i drewna oraz wtrysku plastiku uzupełniony przez najnowszą aparaturę kontrolną. Nasz dział konstrukcyjny umożliwia samodzielne projektowanie i wdrażanie nowych detali.

Bardzo duży nacisk kładziemy na kontrolę jakości, gwarantując zgodność z technologią i najwyższą precyzję wykonania. Zakład rozwija się dynamicznie, stawiamy na ciągły postęp i nowe wdrożenia produktowe.

magazynek_polimerowy_wbp_2

KONCESJA I CERTYFIKATY